420 773 034 846 kvetzivotabrno@email.cz

O nás

Jak vedeme děti

Montessori jako ucelený vzdělávací koncept moderní pedagogiky pro 21. století

Děti připravujeme pro budoucnost, kde bude hrát velkou roli emoční a sociální inteligence jedince a umění pracovat s informacemi. Proto děti vzděláváme srdcem – před všemi metodami vždy stojí bezpodmínečná láska k dítěti, pokora k jeho duši, vzájemný respekt a rodinná atmosféra. Environmentálně a ekologicky laděnými programy vedeme děti také k souladu s přírodou.

Autenticita

Naše filozofie a priority, o kterých zde píšeme, nejsou jen fráze, ale jsou pro nás základem toho, co děláme. Kurzy a vzdělání totiž nejsou vše. Je třeba brát tyto principy za své a denně je používat. Dětem poskytujeme autentickou péči, protože Montessori naplno žijeme i v soukromí.

Zkušení lektoři

Ve stálém týmu máme nyní 5 lektorek, splňujících pedagogickou kvalifikaci a požadavky dětské skupiny a jednoho muže, starajícího se o finance. Všichni z nás si našli svoje srdce u dětí. Klasickou přípravu pedagogů nevnímáme jako prioritu pro tento typ práce, jde především o vnitřní nastavení jednotlivce a jeho ochotě celoživotní práce na sobě. Všichni v týmu se proto stále vzděláváme,

 a to nejen v Montessori (chodíme na přednášky, workshopy, semináře, konzultovat ke kolegům s delšími zkušenostmi), ale také v oblastech pedagogiky a psychologie, které s Montessori úzce souvisí. Nedílná práce na sobě je pro nás velmi důležitá.

Co všechno vás s námi čeká?

  • Na děti čekají montessori pomůcky, které jsou z reálného světa a děti opravdově připravují na život, rozvíjí je a pomáhají jim vzdělávat se.
  • V naší školce se o skupinu max. 24 dětí starají 3 lektoři ve 2 třídách.
  • U nás si děti pochutnají na velmi kvalitním a zdravém jídle.
  • Neprovázíme jen podle metody Montessori, navíc Montessori žijeme. Do práce chodíme s radostí – naplňuje nás pohled na šťastné děti, které se díky našemu konceptu vzdělávání rozvíjí.
  • Máme v centru, ale i venku kolem sebe nádherné prostory. Zeleň nás obklopuje na každém kroku, můžeme si vybírat, jak strávíme pobyt venku. Náš lesopark nabízí mnohá dobrodružství. A naše zahrada, kterou budujeme postupně na základě potřeb dětí, roste do velkých rozměrů zábavy ;-). Hospodaříme na svém záhonku, staráme se o stromky, keře, rostliny. A kdo ví? Třeba přibude i nějaké zvířátko.